Wałek jadeitowy do masażu twarzy – jak używać, gdzie kupić

Kilka lat temu Polki pokochały azjatycką pielęgnację twarzy i ciała. Maski w płacie, żele oczyszczające czy masaże pobudzające krążenie stały się nieodzownymi elementami codziennych rytuałów oczyszczających cerę. Youtuberki i Instagramerki bardzo często pokazują więc najnowsze hity z Dalekiego Wschodu. Jednym z najpopularniejszych jest wałek jadeitowy do masażu twarzy. Co to jest i jak tego używać? Sprawdź!

Wałek jadeitowy do masażu – co to jest?

Wałek jadeitowy do masażu twarzy to specjalny rodzaj masażera, dzięki któremu możemy pobudzić skórę do regeneracji, a także przy okazji nieco się odprężyć. Gadżet ten wykonany jest najczęściej z metalowej rączki i zielonego rollera. Kolor wałeczka nie jest jednak przypadkowy. Tworzywo, z którego został wykonany to jadeit, czyli kamień, który ma właściwości odmładzające. W krajach azjatyckich określany jest on mianem „kamienia młodości”.

Wałek jadeitowy – jak używać?

Wałkiem jadeitowym wykonuje się specjalny masaż twarzy. Przed rozpoczęciem zabiegu warto schować urządzenie do lodówki, by kamień stał się chłodniejszy. W międzyczasie można przygotować swoją cerę do zabiegu. Należy przede wszystkim zmyć makijaż i delikatnie oczyścić skórę. Następnie warto wykonać delikatny masaż opuszkami palców. W ten sposób nieco pobudzimy naskórek. Gdy roller ochłodzi się, można przystąpić do właściwej części rytuału pielęgnacyjnego. Wystarczy zacząć masować cerę wałeczkiem. Trzeba jednak pamiętać, by najpierw wymasować jedną stronę twarzy, a dopiero potem przejść do drugiej. Ważne jest również to, by roller kierować zawsze na zewnątrz lub ku górze twarzy. Zabieg należy powtarzać minimum dwa razy w tygodniu.

Masażer jadeitowy do twarzy – efekty

Masaż twarzy rollerem jadeitowym ma wiele zalet, a efekty jego regularnego stosowania są widoczne już po kilku zabiegach. Podstawowe korzyści wynikające z używania wałeczka to:

  • poprawa mikrokrążenia,
  • relaks i odprężenie,
  • rozluźnienie mięśni,
  • redukcja cieni pod oczami,
  • zmniejszenie opuchlizny,
  • wygładzenie zmarszczek i bruzd,
  • zmniejszenie porów.

Roller jadeitowy do masażu twarzy mogą więc stosować kobiety w każdym wieku. Posiadaczki cery naczynkowej również powinny zaopatrzyć się w taki gadżet – redukuje on zaczerwienienia oraz poprawia wygląd rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Wałek jadeitowy – gdzie kupić?

Masażer jadeitowy można dostać niemalże w każdej drogerii, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Urządzenie to jest dość tanie. Najczęściej jego cena oscyluje w okolicach 50 złotych. Nie jest to więc wysoka kwota, jak na tego rodzaju masażer twarzy. W niektórych sklepach dostępne są różne modele wałka. Najpopularniejsze są jedno- lub dwustronne. Istnieją jednak również takie z nieco bardziej zmodyfikowaną końcówką. Ich cena może być więc nieco wyższa.