Sportowe zegarki damskie – jakich funkcji nie może w nich zabraknąć?

Zegarki damskie to akcesoria, bez których większość kobiet nie wyobraża sobie życia. Stanowią bowiem ciekawą, funkcjonalną, a wielokrotnie także i designerską ozdobę. Klasyczne eleganckie modele możemy obecnie zamienić na nieco bardziej sportowe wersje. Smartwatche, bo to o nich mowa, wkroczyły bowiem na polski rynek z dużym impetem. Są niezwykle praktyczne i wielokrotnie wyglądają niezwykle stylowo. Możemy zatem dopasować je do niemalże każdej kreacji. Kupując damskie sportowe zegarki do biegania i innych aktywności, warto oczywiście patrzeć na ich design, jednak zdecydowanie ważniejsze będzie wnętrze. Jakie funkcje zatem wybrać? Które z nich okażą się wręcz niezastąpione? O czym pamiętać, wybierając zegarki sportowe damskie do biegania? Sprawdź!

Licznik kroków oraz spalonych kalorii

Jedną z najważniejszych funkcji smartwatcha jest oczywiście licznik kroków – takie modele dostaniesz między innymi w sklepie Happy Time. Wyposażając się w takie zegarki sportowe damskie do biegania i nie tylko możesz zadbać o odpowiedni poziom aktywności fizycznej w ciągu dnia. Specjaliści zalecają bowiem, by każdego dnia wyrabiać normę min. 10 tysięcy kroków. Im więcej, tym jednak oczywiście lepiej.

Posiadając smartwatch, z pewnością będzie Ci o wiele łatwiej kontrolować dystans przebyty w ciągu 24 h, gdyż większość modeli posiada swego rodzaju system motywujący do ruchu. W ten sposób działają przypomnienia o konieczności wstania podczas dłuższego siedzenia, ale także osiąganie założonego celu. Możesz przejść 5, 7 czy 10 tysięcy kroków – zależy to możliwości każdego organizmu. Jednak gdy przebędziesz ten planowany dystans, zegarki sportowe damskie do biegania i innych aktywności mogą o tym poinformować. Oznacza to, że często w sytuacji, gdy będzie brakowało kilkuset kroków, smartwatch zmotywuje Cię do tego, aby je zrobić.

Dodatkowo większość nowoczesnych zegarków sportowych wyposażona jest także w licznik spalonych kalorii. Wystarczy, że ustawisz odpowiednią aktywność, np. spacer czy trening cardio i gotowe. Smartwatche są zatem niezastąpione, gdy zależy Ci na poprawie swojej kondycji czy nawet zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. 

Jeśli zegarek ma służyć Ci przede wszystkim do biegania, warto zdecydować się na model, który będzie posiadał dodatkowe funkcje dedykowane tej aktywności, np. model Garmin Forerunner. Może to być np. dostęp do dodatkowych statystyk czy wskazówki treningowe, które pomogą Ci podczas kolejnych biegów. W ten sposób będziesz poprawiał swoje wyniki i w pełni korzystał z możliwości, jakie daje Ci ten funkcjonalny dodatek.

Zegarki sportowe damskie do biegania – pulsometr oraz ciśnieniomierz

Podczas wszelkich aktywności w ciągu dnia, warto również stale monitorować swoje tętno. Sprawdzisz tym samym, czy Twój plus utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Zegarki sportowe damskie do biegania przydadzą się więc tak naprawdę nie tylko na treningu biegowym. Z pomocą licznika możesz także wykonać odpowiedni trening interwałowy, którego głównym założeniem jest wykonywanie na przemian ćwiczeń o małej i dużej intensywności.

Osoby, które mają problemy z nadciśnieniem, powinny natomiast zadbać dodatkowo o funkcję pomiaru ciśnienia – z pewnością przydadzą im się zegarki sportowe z pulsometrem. Jeśli do nich należysz, o każdej porze będziesz w stanie sprawdzić, czy Twój wynik jest prawidłowy.  Smartwatch to doskonały wybór dla każdego, kto chce nie tylko schudnąć czy poprawiać swoje biegowe osiągnięcia, ale także dla tych, którym zależy na dbaniu o siebie i kontrolowaniu stanu swojego organizmu. A ciśnienie i puls są jego ważnymi wyznacznikami.

Możliwość monitorowania snu czy poziomu stresu

Nie tylko smartwatche z ciśnieniomierzem czy licznikami przydadzą się dbającym o zdrowie i lubiącym aktywność. Bardzo ciekawą funkcją większości zegarków sportowych jest także możliwość monitorowania snu. Specjalne czujniki wyłapują bowiem aktywność nocą. Na podstawie rozmaitych parametrów analizowana jest cała regeneracja. Przekonasz się dzięki temu, czy Twój sen głęboki oraz płytki kształtuje się na odpowiednim poziomie.

System podpowie Ci także, ile godzin powinieneś spać i o której mniej więcej zasypiać. Kontrolując te wszystkie parametry, będziesz w stanie poprawić jakość swojego snu. Równie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja mierzenia poziomu stresu. Na podstawie pulsu zegarki sportowe z pulsometrem wyłapują kiedy zaczynasz się denerwować. Następnie wszystko dokładnie analizując, będziesz mógł poznać najbardziej stresogenne czynniki, co da Ci możliwość ich wyeliminowana w przyszłości.

Zegarki sportowe damskie do biegania a odbieranie połączeń głosowych

Sportowe zegarki damskie mogą oczywiście służyć także do innych celów. Niewątpliwie są w stanie chociaż na chwilę zastąpić smartfona. Wystarczy, że będą miały funkcję np. odbierania połączeń głosowych. Mając na ręku smartwatch z funkcją dzwonienia, wystarczy mieć telefon schowany w kieszeni czy umieszczony w odpowiedniej odległości i gotowe! Tym sposobem nie przeoczysz żadnego ważnego połączenia. Oczywiście niekiedy na smartwatchu będziesz mógł także odbierać maile czy smsy. Wszystko zależy jednak od wbudowanego systemu.

Zegarki sportowe damskie do biegania z funkcją płacenia zbliżeniowego

Chociaż funkcja płacenia zbliżeniowego nie należy do podstawowych funkcji, w które wyposażony jest każdy smartwatch sportowy, jest ona coraz częściej spotykana w zaawansowanych modelach z wyższej półki. Jeśli więc traktujesz bieganie poważnie i zależy Ci na tym, aby zegarek był nie tylko informatorem o wynikach, a kompanem każdego Twojego treningu, być może bierzesz pod uwagę zakup droższego smartwatcha. Zdecydowanie możesz oczekiwać od takiego modelu bardziej rozbudowanych funkcji, a wśród nich może znaleźć się właśnie NFC, czyli możliwość płacenia bezpośrednio za pomocą zegarka.

Smartwatch NFC to po prostu wygoda, której możesz oczekiwać, decydując się na zaawansowane modele, np. od marki Garmin. Dzięki temu z zegarka sportowego uczynisz dodatek, który będzie towarzyszył Ci na co dzień. Poza tym czy możliwość wyjścia na trening biegowy tylko z zegarkiem i zostawienie telefonu w domu nie brzmi dobrze? W ten sposób skupisz się tylko na biegu, a podczas drogi powrotnej zajrzysz do sklepu i bez problemu kupisz wodę czy baton energetyczny.

Zdalne sterowanie smartfonem

Wielbiciele ciekawych rozwiązań technologicznych z pewnością będą zachwyceni, jeśli ich smartwatch będzie cechował się również funkcją zdalnego sterowania telefonem komórkowym. Dzięki technologii bluetooth jesteś bowiem w stanie np. wykonać zdjęcie aparatem znajdującym się w smartfonie czy włączyć odpowiednią muzykę. Taki dodatek niejednokrotnie okazuje się niezwykle praktyczny i funkcjonalny.

Wybierając sportowe zegarki damskie do biegania, pamiętaj również o ich wyglądzie. Postaw na ciekawy design, oryginalną tarczę czy nietuzinkowy pasek. Dzięki temu smartwatch stanie się praktyczny i stylowy zarazem, a Ty nie będziesz chciał się z nim rozstawać.