Sportowe zegarki damskie – jakich funkcji nie może w nich zabraknąć?

Zegarki damskie to akcesoria, bez których większość kobiet nie wyobraża sobie życia. Stanowią bowiem ciekawą, funkcjonalną, a wielokrotnie także i designerską ozdobę. Klasyczne eleganckie modele możemy obecnie zamienić na nieco bardziej sportowe wersje. Smartwatche, bo to o nich mowa, wkroczyły bowiem na polski rynek z dużym impetem. Są niezwykle praktyczne i wielokrotnie wyglądają niezwykle stylowo. Możemy zatem dopasować je do niemalże każdej kreacji. Kupując zegarki sportowe damskie do biegania i innych aktywności, warto oczywiście patrzeć na ich design, jednak zdecydowanie ważniejsze będzie wnętrze. Jakie funkcje zatem wybrać? Które z nich okażą się wręcz niezastąpione? Sprawdź!

Licznik kroków oraz spalonych kalorii

Jedną z najważniejszych funkcji smartwatcha jest oczywiście licznik kroków – takie modele dostaniemy między innymi w sklepie Happy Time: https://happytime.com.pl/zegarki_damskie. Wyposażając się w takie zegarki sportowe damskie do biegania i nie tylko możemy zadbać o odpowiedni poziom aktywności fizycznej w ciągu dnia. Specjaliści zalecają bowiem, by każdego dnia wyrabiać normę min. 10 tysięcy kroków. Im więcej, tym jednak oczywiście lepiej. Posiadając smartwatch, z pewnością będzie nam o wiele łatwiej kontrolować dystans przebyty w ciągu 24 h. Dodatkowo większość nowoczesnych zegarków sportowych wyposażona jest także w licznik spalonych kalorii. Wystarczy, że ustawimy odpowiednią aktywność, np. spacer czy trening cardio i gotowe. Smartwatche są zatem niezastąpione, gdy zależy nam na poprawie swojej kondycji czy nawet zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. 

Zegarki sportowe damskie do biegania – pulsometr oraz ciśnieniomierz

Podczas wszelkich aktywności w ciągu dnia, warto również stale monitorować swoje tętno. Sprawdzimy tym samym, czy nasz plus utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Zegarki sportowe damskie do biegania przydadzą się tak naprawdę nie tylko na treningu biegowym. Z pomocą licznika możemy także wykonać odpowiedni trening interwałowy, którego głównym założeniem jest wykonywanie na przemian ćwiczeń o małej i dużej intensywności. Osoby, które mają problemy z nadciśnieniem, powinny natomiast zadbać dodatkowo o funkcję pomiaru ciśnienia – z pewnością przydadzą im się zegarki sportowe z pulsometrem. Wtedy o każdej porze będziemy w stanie sprawdzić, czy nasz wynik jest prawidłowy. 

Możliwość monitorowania snu czy poziomu stresu

Nie tylko smartwatche z ciśnieniomierzem czy licznikami przydadzą się dbającym o zdrowie i lubiącym aktywność. Bardzo ciekawą funkcją większości zegarków sportowych jest także możliwość monitorowania snu. Specjalne czujniki wyłapują bowiem naszą aktywność nocą. Na podstawie rozmaitych parametrów analizowana jest cała nasza regeneracja. Przekonamy się dzięki temu, czy sen głęboki oraz płytki kształtuje się na odpowiednim poziomie. System podpowie nam także, ile godzin powinniśmy spać i o której mniej więcej zasypiać. Kontrolując te wszystkie parametry, będziemy w stanie poprawić jakość swojego snu. Równie ciekawym rozwiązaniem jest funkcja mierzenia poziomu stresu. Na podstawie pulsu zegarki sportowe z pulsometrem wyłapują kiedy zaczynamy się denerwować. Następnie wszystko dokładnie analizując, będziemy mogli poznać najbardziej stresogenne czynniki, starając się tym samym wyeliminować je. 

Zegarki sportowe damskie do biegania a odbieranie połączeń głosowych

Sportowe zegarki damskie mogą oczywiście służyć nam także do innych celów. Niewątpliwie są w stanie chociaż na chwilę zastąpić nam smartfona. Wystarczy, że będą miały funkcję np. odbierania połączeń głosowych. Mając na ręku smartwatch z funkcją dzwonienia wystarczy mieć telefon schowany w kieszeni czy umieszczony w odpowiedniej od nas odległości i gotowe! Tym sposobem nie przeoczymy żadnego ważnego połączenia. Oczywiście niekiedy na smartwatchu będziemy mogli także odbierać maile czy smsy. Wszystko zależy jednak od wbudowanego systemu.

Zdalne sterowanie smartfonem

Wielbiciele ciekawych rozwiązań technologicznych z pewnością będą zachwyceni, jeśli ich smartwatch będzie cechował się również funkcją zdalnego sterowania telefonem komórkowym. Dzięki technologii bluetooth jesteśmy bowiem w stanie np. wykonać zdjęcie aparatem znajdującym się w smartfonie czy włączyć odpowiednią muzykę. Taki dodatek niejednokrotnie okazuje się niezwykle praktyczny i funkcjonalny.

Wybierając sportowe zegarki damskie do biegania, pamiętajmy również o ich wyglądzie. Postawmy na ciekawy design, oryginalną tarczę czy nietuzinkowy pasek. Dzięki temu nasz smartwatch stanie się praktyczny i stylowy zarazem. 

Wybierając zegarek elegancki czy sportowy zawsze trzeba stawiać na sprawdzonych producentów! Przekonaj się dlaczego warto decydować się na modele markowe: https://lubie.com.pl/dlaczego-warto-wybrac-markowy-zegarek-damski/.