Tę technikę makijażu warto znać!

Już podstawowy, naturalny make – up może stwarzać dużo trudności, wymaga wypracowania pewnych umiejętności oraz technik, które doprowadzą nasz makijaż do pożądanego efektu. Makijaż oka – który najczęściej ograniczony jest o poranku do szybkiego nałożenia tuszu do rzęs. Oko można jednak podkreślić zdecydowanie bardziej – korzystając z mocy cieni do powiek i ich blendowanie – tę technikę makijażu warto znać!

Blendowanie cieni –  tę technikę makijażu warto znać!

Blendowanie cieni – to pojęcie może wydawać nam się znajome, jednak niewiele z nas miało do czynienia z tym sposobem malowania oczu. Pod nazwą tej techniki kryje się bowiem rozcieranie cieni na powiece w taki sposób, by osiągnąć możliwie jak najmniej widoczne przejścia pomiędzy kolorami poszczególnych cieni. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwe jest optyczne wymodelowanie oka. Tę technikę makijażu warto znać, by samodzielnie móc podkreślić, powiększyć i wydobyć głębię koloru oka 

Pędzle do blendowania cieni 

Idealne wykonanie makijażu oka wymaga zastosowania narzędzi, które będą niezwykle dokładne i jednocześnie – ułatwią rozcieranie cieni. Do blendowania cieni najlepsze będą dedykowane tej technice pędzelki, jak Mac Blending Brush czy Eye Shader Brush. Warto zainwestować w wysokiej jakości zestaw pędzelków z włosia syntetycznego, które będą wytrzymałe, a przy tym miękkie i precyzyjne, w którym znajdą się:

Blendowanie cieni – ważne wskazówki

Oprócz odpowiednich narzędzi ważne jest korzystanie z wysokiej jakości kosmetyków. Cieniami do powiek idealnie nadającymi się do blendowania są sypkie, mineralne cienie do powiek, jak Mac Pigment, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, których lekka formuła ułatwi rozcieranie i tworzenie idealnego gradientu między poszczególnymi barwami. Proces blendowania zawsze rozpoczynaj od najjaśniejszego cienia – dzięki temu będziesz swobodnie kontrolować siłę i miejsce powstawania gradientu. 

Tę technikę makijażu warto znać – jak zblendować cienie?

Blendowanie cieni do powiek to kilka prostych kroków, dzięki którym – po nabraniu odpowiedniej wprawy – będziesz w stanie sprawnie i szybko wykonać zachwycający makijaż każdego dnia. By prawidłowo i bezproblemowo zblendować cienie należy:

Blendowanie cieni – czego unikać?

Aby blendowanie przebiegało sprawnie, a efekt był przynajmniej zadowalający, warto pamiętać, aby:

Pierwsze niepowodzenia w blendowaniu cieni mogą budzić obawy i powodować zniechęcenie, jednak nie warto się nimi zrażać. Nabranie odrobiny wprawy i wyczucia z czasem przyniesie spektakularne efekty, a tworzenie pięknego blendowania na powiece nie będzie stanowiło najmniejszego kłopotu.