Urządzenia do ćwiczenia w domu, które musisz mieć!

Tuż po zimie większość z nas znajduje w sobie chęci do rozpoczęcia aktywności fizycznej. Osoby, które nie chcą tracić czasu na dojazd na siłownię zastanawiają się często, jak ćwiczyć w domu, by latem móc pochwalić się wysportowanym i szczupłym ciałem. Warto wiedzieć, że we własnym mieszkaniu jesteśmy w stanie wykonać bardzo efektywny trening. Wystarczy samozaparcie oraz urządzenia do ćwiczenia w domu. Na jakie z nich najlepiej się zdecydować? Sprawdź!

Urządzenia do ćwiczenia w domu – domowa siłownia

Bieżnia

Osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, często pobierają najróżniejsze aplikacje do ćwiczenia w domu. Niestety, dla niektórych z nas nie są one wystarczające. Jeśli należymy do tej grupy, warto rozważyć decyzję o zaaranżowaniu domowej siłowni. W takim pomieszczeniu zdecydowanie nie może zabraknąć bieżni treningowej. Z jej pomocą wykonamy ćwiczenia cardio. Kupując urządzenie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Pierwszym z nich będą oczywiście wymiary. Pamiętajmy jednak także o sprawdzeniu najważniejszych funkcji. Najlepiej zdecydować się na model, dzięki któremu jesteśmy w stanie opracować swój indywidualny trening. Łatwa i szybka regulacja prędkości oraz kąta wzniesienia są obowiązkowe. Czujniki monitorujące puls czy przycisk „emergency stop” będą dodatkowymi atutami domowej bieżni treningowej.

Źródło: https://wulu.pl/najlepsza-cicha-bieznia-do-biegania-jaka-kupic/

Orbitrek

Orbitrek to urządzenie, z którego bardzo chętnie korzystają kobiety. Z jego pomocą jesteśmy w stanie spalić tkankę tłuszczową oraz rozbudować mięśnie ud, pośladków i rąk. Wybór odpowiedniego sprzętu może okazać się jednak bardzo ciężki. Domowe modele są najczęściej zgrabne, przez co musimy liczyć się mniejszą ilością przydatnych opcji. Mimo to, najlepiej szukać orbitreku, w którym możemy regulować stopień intensywności oraz opór. Dzięki temu dostosujemy trening do swojej kondycji oraz preferencji.

Rowerek stacjonarny

Rowerek stacjonarny to najczęściej wybierane urządzenie do ćwiczenia w domu. Nawet małe i zgrabne modele posiadają sporą ilość przydatnych funkcji. Niewielkie gabaryty sprawiają, że nie musimy posiadać osobnego pomieszczenia, w którym zaaranżujemy mini siłownię. Wystarczy wstawić rowerek np. do salonu. Dzięki temu będziemy mogli wykonać trening, jednocześnie np. oglądając telewizję. Połączymy więc przyjemne z pożytecznym. Aktywność fizyczna stanie się w ten sposób o wiele mniej uciążliwa. Regularne ćwiczenia sprawią, że zrzucimy nadmiar tkanki tłuszczowej, wysmuklimy nogi oraz znacznie poprawimy ogólną wydolność organizmu. Kupując rowerek do domu, warto jednak pamiętać o wygodnym i miękkim siodełku. Zbyt twarde może spowodować uciążliwy ból, szczególnie na początku naszej przygody z domowymi treningami.

Źródło: https://dziendobry.tvn.pl/a/rower-stacjonarny–odchudzanie-jak-cwiczyc

Ławeczka do ćwiczeń

Do treningu brzucha przyda się nam z pewnością ławeczka do ćwiczeń. Dzięki niej będzie nam o wiele łatwiej rozbudować zarówno mięśnie proste, jak i skośne. Niektóre modele oferują jednak również więcej możliwości. W sklepach znajdziemy bowiem ławeczki z dodatkowymi hantlami czy innymi akcesoriami do ćwiczeń. Kupując więc jedno, zgrabne urządzenie, jesteśmy w stanie wykonać trening niemalże całego ciała. Modele składane będą niezwykle funkcjonalne, gdy nasze mieszkanie nie należy do największych. Wystarczy wtedy schować ławeczkę np. za szafę i wyciągać tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Urządzenia do ćwiczenia w domu – małe, ale funkcjonalne

Stepper

Do ćwiczenia w domu przyda nam się również stepper. Z jego pomocą wymodelujemy nogi oraz pośladki. Urządzenie to jest bardzo małych rozmiarów i kosztuje ok. 100 złotych. Warto jednak dokładnie sprawdzić, czy jesteśmy w stanie regulować jego opór. Najtańsze modele nie posiadają bowiem takiej opcji, przez co możemy szybko zrazić się do tego sprzętu. O wiele lepiej więc dołożyć kilkadziesiąt złotych, niż później z niego nie korzystać. Steppery za ok. 200 złotych wyposażone są dodatkowo w specjalne linki, umożliwiające jednoczesny trening nóg oraz rąk. Jeśli więc zależy nam głównie na wyrzeźbieniu tych dwóch partii, wybór jest niemalże oczywisty.

Źródło: https://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/sprzet-i-akcesoria/stepper-jakie-sa-zalety-i-efekty-cwiczen-na-stepperze-aa-3Gy4-os6y-cYTN.html

Akcesoria treningowe

Chcąc ćwiczyć w domu, wcale nie potrzebujemy dużej ilości sprzętów. Czasem wystarczą małe i poręczne akcesoria. Planując regularne treningi, warto zaopatrzyć się w:

  • matę do ćwiczeń,
  • zestaw hantli o różnych ciężarach,
  • gumy oporowe,
  • piłkę gimnastyczną,
  • uchwyty do robienia pompek,
  • platformę „Bosu”.

Z pomocą tych niewinnie wyglądających akcesoriów jesteśmy w stanie wykonać intensywny i efektywny trening całego ciała.