Jak dopasować torebkę do outfitu? Poznaj najważniejsze zasady!

Wybór odpowiedniej torebki do stroju może sprawić, że stylizacja będzie prezentowała się efektownie na każdą okazję. O czym warto pamiętać przy jej dobieraniu?

1. Weź pod uwagę okazję

Okazja będzie miała główny wpływ na rodzaj wybranej torebki. Na co należy zwrócić uwagę przy dobieraniu torebki do konkretnych okoliczności?

Mała kopertówka lub mała listonoszka na delikatnym łańcuszku może być odpowiednia na oficjalne wydarzenie, podczas gdy większa torba typu shopper lub duża torba na ramię może być lepsza na wyjście do pracy, na uczelnię albo spotkanie ze znajomymi.

2. Wybierz odpowiedni kolor

Należy dobrać kolor torebki, który pasuje do stroju i będzie efektownie go uzupełniał, ale nie będzie nadmiernie przytłaczał całego outfitu. Na co należy zwrócić uwagę?

Neutralne kolory, takie jak czarny, biały lub beżowy, mogą dobrze pasować do różnych strojów, dlatego też wtedy, gdy poszukiwane są torebki na lata, warto zwrócić uwagę na te w barwach uniwersalnych.

Gdy natomiast chcesz zdecydować się na torebkę w intensywnym kolorze, najlepiej, aby reszta stroju była prosta i neutralna. Wtedy torebka będzie najbardziej wyrazistym elementem zestawu.

3. Dopasuj styl torebki do outfitu

Styl torebki powinien pasować do stylu stroju. Jak dostosować ją do swojej stylizacji na różne okazje?

Na przykład elegancka, prosta torebka typu kuferek albo kopertówka może dobrze pasować do stroju biznesowego lub formalnego, na przykład jak oferowane przez markę Massimo Conti torebki – https://albinatorebki.pl/marka/mc/ damskie, podczas gdy torba luźna, na przykład worek albo shopper, może być lepsza do stroju swobodnego.

4. Weź pod uwagę wielkość torebki

Rozmiar torebki powinien być dopasowany do konkretnych potrzeb, zależnie od tego, co planuje się w niej nosić. Jakie dobrać najlepszą wielkość torebki?

Duże torebki w rozmiarze A4 najlepiej wyglądają do codziennych stylizacji, na przykład do pracy albo na uczelnię. Te mniejsze rekomendowane są na ważne wyjścia albo można nosić je wtedy, gdy sporych rozmiarów torebka nie jest odpowiednia.

Warto także pamiętać o tym, że większa torba może przytłoczyć drobną sylwetkę, podczas gdy ta bardzo mała może nie pasować do sylwetki puszystej.

5. Zwróć uwagę na materiały torebki

Przy dobieraniu odpowiedniej torebki do outfitu warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest ona wykonana.

Torebki skórzane, wykonane ze skóry licowej i zamszowej, najlepiej pasują do eleganckich stylizacji, na przykład do pracy czy na uczelnię. Są też bardziej wytrzymałe i mogą służyć na lata, gdy wykonane są ze skóry naturalnej.

Torebki tkaninowe, wykonane z plecionej słomki, będą natomiast świetnie nadawały się jako dodatek do strojów casualowych i wakacyjnych.