Jak optycznie powiększyć oko? Sprawdzone triki

Każda kobieta marzy o wyrazistym kuszącym spojrzeniu oraz dużych pięknych oczach. Większość z nas niestety nie może pochwalić się naturalnie dużą powieką i firanką długich rzęs. Na szczęście istnieje kilka trików makijażowych, dlatego nie musisz dłużej zastanawiać się, jak optycznie powiększyć oko! Poznaj listę naszych sprawdzonych patentów.

Jak optycznie powiększyć oko?

Trik nr 1 – cielista kredka w codziennym makijażu

Kobiety często na linię wodną oka nakładają czarną kredkę. Jest to jednak duży błąd, ponieważ optycznie zmniejsza ona oko, a dodatkowo sprawia, że wyglądamy ponuro i smutno. Aby więc je powiększyć, należy zacząć używać kredki w kolorze białym lub cielistym. W ten sposób oko otworzy się, a gałka oczna będzie sprawiała wrażenie dużo większej.

Trik nr 2 – zalotka nie tylko od święta

Rzęsy rosnące na wprost zamykają oczy, podkręcone natomiast je otwierają. Jeśli włoski naturalnie nie chcą się wywijać, należy im w tym delikatnie pomóc. Najlepiej zrobić to za pomocą zalotki. Wystarczy ją delikatnie podgrzać i odpowiednio docisnąć. Na początku trzeba bardzo uważać, by nie zrobić sobie krzywdy. Z każdym kolejnym razem będzie już jednak coraz łatwiej. Na tak przygotowane włoski wystarczy nałożyć intensywnie czarny tusz do rzęs pogrubiający oraz wydłużający. Połączenie zalotki i maskary spektakularnie otworzy oraz powiększy oko.

Trik nr 3 – dobry korektor pod oczy

Odpowiednio dobrany korektor pod oczy rozświetli i wygładzi skórę oraz zatuszuje niedoskonałości. Dzięki temu oko będzie wyglądać lepiej i powiększy się. Wszystko dlatego, że sińce nie będą odwracać od niego uwagi.

Trik nr 4 – odpowiedni dobór cieni

Cienie do powiek potrafią zdziałać cuda. Aby otworzyć oko wystarczy nałożyć na ruchomą część oka cielisty odcień. Następnie w zewnętrznym kąciku należy zaaplikować nieco ciemniejszy kolor, który wykonturuje powiekę. Wewnętrzną część natomiast warto pomalować białym, lekko błyszczącym cieniem.

Trik nr 5 – smukła kreska na powiece

Jak powiększyć oko eyelinerem? Wystarczy narysować nim cienką linię na górnej powiece. Należy jednak pamiętać, by była ona smukła oraz by między linią rzęs a kreską nie było prześwitów. Dodatkowo warto zakończyć ją tak zwaną „jaskółką”, czyli ogonkiem. Linia ta musi kierować się ku górze i delikatnie wychodzić poza ramę oka. W ten sposób stanie się ono smukłe i idealnie podkreślone.

Trik nr 6 – sztuczne rzęsty lub lifting

Jeśli zależy nam na pięknym makijażu powiększającym oko, można zdecydować się również na doklejenie sztucznych rzęs. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie na wielkie wyjścia oraz ważne okazje. Długotrwały efekt uniesienia i podkreślenia włosków można osiągnąć wykonując u kosmetyczki zabieg zwany liftingiem rzęs. Metoda ta polega na nawinięciu włosków na specjalny wałek, a następnie nałożeniu na nie specjalnego preparatu utrwalającego. Efekty utrzymują się do trzech tygodni, w ciągu których można cieszyć się pięknymi rzęsami otwierającymi oko.

Sprawdź także domowe sposoby na powiększenie ust!

Metody rodem z krajów azjatyckich

Azjatki słyną z umiejętności otwierania i powiększania oczu. Często makijaż jest jednak dla nich niewystarczający, dlatego stosują najróżniejsze metody, które nie zawsze są bezpieczne i zdrowe. Jakie to triki?

Azjatycki trik nr 1 – plastry na powiekę

Kobiety w krajach azjatyckich mają całkowicie inną powiekę niż Europejki. Aby upodobnić się do nas, stosują np. specjalne plastry. Nakładają je na granicy ruchomej powieki oraz załamania oka. Następnie specjalnym patyczkiem wciskają je do środka. W ten sposób tasiemka tworzy głębsze i bardziej widoczne wcięcie, a co za tym idzie, oko staje się większe.

Azjatycki trik nr 2 – soczewki powiększające

Zamiast klasycznych szkieł kontaktowych, Koreanki, Japonki czy Chinki zakładają specjalne soczewki powiększające lub przyciemniające tęczówkę. W ten sposób całe oko nabiera wyrazu i jest dużo bardziej widoczne. Do tego odpowiedni make-up i gotowe.

Azjatycki trik nr 3 – preparat wybielający gałkę oczną

Na koniec jeden z najbardziej niebezpiecznych sposobów. W Azji opracowany został specjalny preparat, który wybiela gałkę oczną. Środek ten obkurcza naczynia krwionośne, które stają się mniej widoczne. Jaśniejszy kolor wokół tęczówki sprawia, że oko optycznie się powiększa, jednak czy warto narażać swoje zdrowie, by przez chwilę wyglądać odrobinę lepiej?