Jak sprzątać po remoncie?

Pokruszone cegły, gruz, resztki innych odpadów budowalnych, a przede wszystkim wszechobecny kurz – tak zazwyczaj wygląda wnętrze mieszkania tuż po zakończeniu remontu. Usuwanie tych zabrudzeń jest pieczołowitym i czasochłonnym procesem, dlatego też warto nieco ułatwić sobie to zadanie. Pomoże w tym profesjonalny odkurzacz budowlany, który dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz wydajnemu silnikowi poradzi sobie z niemal każdym zadaniem.

Czym różni się odkurzacz budowlany od zwykłego?

W porównaniu do tradycyjnego wariantu odkurzacz budowlany zbudowany jest w nieco inny sposób. Urządzenie to wyposażone w jest w specjalny system filtracyjny, który jest w stanie poradzić sobie z usuwaniem nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu. W efekcie powietrze przepływające przez silnik oraz turbinę odkurzacza budowlanego oczyszczane jest z zanieczyszczeń, dzięki czemu eliminuje ryzyko zatarcia i uszkodzenia go.

System filtracyjny będzie w stanie poradzić sobie zarówno z separacją drobinek zapraw murarskich i klejów, pyłem powstającym podczas cięcia drewna oraz klasycznymi domowymi odpadami. Odkurzacz budowlany może być też z powodzeniem stosowany do odsysania kurzu generowanego podczas pracy ze szlifierkami do gipsu.

Jednak ze względu na ilość generowanych przez żyrafę pyłów warto zainwestować w sprzęt posiadający funkcję automatycznego otrzepywania systemu filtrującego. W takim przypadku idealnie sprawdzi się odkurzacz Makita VC4210L posiadający technologię AutoClean. Zapewni ona możliwość odsysania praktycznie każdego rodzaju odpadów bez konieczności przerywania pracy i ręcznego czyszczenia filtrów.

Odkurzacz Makita VC4210L zapewnia także bardzo wysoką wydajność. Maksymalne podciśnienie robocze wynosi 250 mbar, a szczytowy przepływ powietrza to 4500 l/min. W połączeniu ze zbiornikiem o pojemności 42l pozwala to na szybką i niezwykle efektywną pracę w każdych warunkach. 

Dlaczego jeszcze warto kupić dobry odkurzacz budowlany?

Odkurzacz Makita  VC3011L wyposażony jest w automatyczne gniazdo zanikowe o mocy 2600 watów. Umożliwia ono podłączenie dowolnego elektronarzędzia, które z jednej strony działać będzie jako przedłużacz, a z drugiej będzie sterować pracą samego odkurzacza. Dzięki temu, po uruchomieniu podłączonego pod gniazdo zanikowe sprzętu, odkurzacz Makita VC3011L zostanie automatycznie włączony i zacznie odsysać zanieczyszczenia. Jest niezwykle przydatna funkcja podczas wszelkiego rodzaju prac stolarskich oraz wiertarskich, umożliwiając skoncentrowanie się na realizowanym projekcie, a nie na operowaniu samym odkurzaczem.

Odkurzacz Makita VC3011L może pochwalić się siłą ciągu dochodzącą do 210 mbar oraz przepływem powietrza na poziomie 3600 l/min. Parametry te idealnie predysponują go nie tylko do prac domowych, lecz również do zastosowań profesjonalnych.

To jednak nie wszystkie zalety, jakie oferuje dobrej klasy odkurzacz budowlany. Sprzęt ten może również pracować na mokro. W praktyce oznacza to, że przy jego pomocy możliwe staje się usuwanie resztek rozlanych płynów, wilgotnych odpadów lub innych płynnych substancji. Co ciekawe, odkurzacz budowlany sprawdzi się też jako narzędzie do prania dywanów oraz tapicerek – wystarczy tylko dokupić do niego specjalną końcówkę ssącą.Praca na mokro nie zagraża silnikowi, ani innym elementom konstrukcyjnymi urządzenia. Jest to zasługą przemyślanej konstrukcji, która izoluje i chroni wrażliwe podzespoły, eliminując tym samym ryzyko ich uszkodzenia lub przypadkowego zwarcia.

Więcej modeli i rodzajów odkurzaczy na domitech.pl