Książki psychologiczne, które warto przeczytać – poznaj 5 tytułów!

Książki o psychologii to tytuły, które cieszą się coraz większą popularnością. Chcemy dbać o siebie, rozwijać się, a stanie w miejscu jest nam coraz bardziej obce. Poprawia to nie tylko codzienne życie, ale także często przenosi się na sferę zawodową, dając zupełnie nowe możliwości. Aby sobie pomóc i osiągnąć zamierzone efekty, warto wybierać jednak sprawdzone poradniki, które przedstawiają rzetelną wiedzę w łatwy w odbiorze sposób. Dlatego w tym artykule przedstawię Ci książki psychologiczne, które warto przeczytać – oto 5 zasługujących na uwagę tytułów!

Książki psychologiczne, które warto przeczytać

Duża część z nas ma chociaż jedną książkę psychologiczną na koncie. Warto jednak poszerzać swoje horyzonty i sięgać po różnorodne tytuły. Kilka z nich znajdziesz na https://www.osmpower.pl/najlepsze-i-ciekawe-ksiazki-pyschologiczne-jakie-warto-przeczytac, a pozostałe poniżej!

„Nawyk przybijania piątki” – Mel Robbins

Mel Robbins jest dość dobrze znana wśród osób, które interesują się psychologią. Chociaż nie jest ona wyłącznie autorką, ale także prawniczką, prezenterką telewizyjną oraz mówczynią motywacyjną. Być może kojarzysz ją z wykładu na TEDx? Jeśli nie słyszałaś wcześniej o tej wszechstronnie uzdolnionej kobiecie, na pierwszy ogień polecam Ci książkę „Nawyk przybijania piątki”, która pozwoli Ci postawić pierwsze kroki jako swój własny kibic i motywator!

Źródło zdjęcia: sklep OSMPOWER

Tak łatwo potrafimy kibicować innym. Doceniać i chwalić ich sukcesy i pocieszać po porażkach. A właściwie – czemu nie traktujemy w taki sam sposób siebie? Wiele osób opanowało sztukę krytykowania i wytykania sobie błędów do perfekcji. Książka „Nawyk przybijania piątki” pokazuje zupełnie inną perspektywę w przeciwstawieniu do krytyka wewnętrznego i pozwoli Ci nauczyć się tytułowego przybijania piątki samej sobie.

To idealna książka, jeśli brakuje Ci wiary w siebie i skupiasz się na swoich porażkach, a pomijasz sukcesy. Autorka połączyła w nich doświadczenia wielu osób, które stosowały tę opisywaną metodę, własne doświadczenia oraz naukowe dowody.

„Prawo rezonansu. Nastrój myśli na realizację swoich pragnień” – Pierre Franckh

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że niektórzy po prostu przyciągają do siebie to, o czym marzą? Jednocześnie czujesz, że Twoje myśli chyba nie mają takiej mocy? „Prawo rezonansu. Nastrój myśli na realizację swoich pragnień” to książka, którą napisał Pierre Franckh. Ten niemiecki autor książek, mówca motywacyjny i przedsiębiorca zagłębia się w tajniki z dziedziny kwantowości oraz ezoteryki i pokazuje, że myśli posiadają realną moc kształtowania rzeczywistości.

Źródło zdjęcia: sklep OSMPOWER

Wszechświat działa w określony sposób – fale, impulsy i drgania łączą się w polu kwantowym. Tak naprawdę wszystko jest energią. Dlaczego więc nie wykorzystać siły podświadomości w ten pozytywny sposób? To metoda, która pozwoli Ci zmienić swoje życie i przyciągnąć do niego odpowiednie osoby, a także wydarzenia i rzeczy, na których Ci zależy. Ta książka to coś więcej niż kolejny poradnik o pozytywnym myśleniu – zdecydowanie zasługuje na wysokie miejsce w kategorii: książki psychologiczne, które warto przeczytać.

„Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu” – Agnieszka Maciąg

Książki Agnieszki Maciąg to nie tylko przepiękne wydane pozycje – zachwyca również ich zawartość. Nie inaczej jest w przypadku tytułu „Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu”, który trafił na półki księgarni w 2021 roku. Autorka jest również modelką, dziennikarką, blogerką i aktorką, jednak dziś wiele osób ceni ją właśnie za niesamowity warsztat pisarski i to, jak bardzo chce pomagać innym.

Źródło zdjęcia: sklep OSMPOWER

Co czeka na Ciebie w książce „Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu”? To pozycja pełna wiedzy, która pozwoli Ci żyć w świadomy sposób i czuć się spełnioną. Autorka skłania do głębiej refleksji, pokazując, że nie tylko pozytywne doświadczenia, ale i te negatywne mają dużą wartość i sens. Niech nie zmyli Cię tytułowy dobrostan, gdyż nie dotyczy on dosłownie tego, co posiadasz, ale tego, jak czujesz się sama ze sobą. Jeśli interesuje Cię samorozwój i chcesz wyruszyć w podróż w kierunku własnej przemiany, to książka idealna dla Ciebie!

„Jak wychować ludzi sukcesu” – Esther Wojcicki

W kategorii książki psychologiczne, które warto przeczytać, na uwagę zasługuje także pozycja autorstwa Esther Wojcicki. Nieco odróżnia się ona od pozostałych tytułów przedstawionych w tym zestawieniu, gdyż przeznaczona jest dla rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wychowywaniu własnych dzieci, ale także dla osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Autorka, jako jedna z najsłynniejszych nauczycielek na świcie, dzieli się swoim autorskim modelem TRICK. To dzięki niemu swoją zawodową przyszłość odkryły i osiągnęły setki osób!

Źródło zdjęcia: sklep OSMPOWER

Dużym plusem książki jest to, że skierowana jest ona do bardzo szerokiej grupy odbiorców i jej przekaz trafi do rodziców czy opiekunów nie tylko dzieci, ale i młodzieży. Prezentuje ona m.in. jak nauczyć młode osoby wiary w siebie i samodzielności, dlaczego warto postawić na zaufanie w relacji z nimi i oczywiście rozwija wspomnianą metodę TRICK, pokazując, z czego dokładnie wynika jej wysoka skuteczność. To pozycja, którą powinien zainteresować się każdy, kto chce zadbać o swoje dziecko – idealnie sprawdzi się także jako prezent!

„Kobiety, które czują za bardzo” – Katarzyna Kucewicz

Słyszałaś o wysokiej wrażliwości? A może sama zaliczać się do grupy osób, które zostały obdarzone tą wyjątkową zdolnością do odczuwania? Niektórzy uznają ją za przekleństwo, które uniemożliwia odnalezienie się w dzisiejszym szybko pędzącym świecie. W swojej książce „Kobiety, które czują za bardzo” Katarzyna Kucewicz pokazuje, że z wysoką wrażliwością nie należy czuć się jak wyrzutek – w końcu dotyczy ona nawet 20% społeczeństwa!

Źródło zdjęcia: sklep OSMPOWER

Czego jeszcze możesz oczekiwać od tego tytułu? Przede wszystkim autorka w przystępny sposób wyjaśnia teoretyczną stronę wysokiej wrażliwości. Dowiesz się, czym właściwie ona jest, w jaki sposób manifestuje się w różnych sytuacjach i skąd właściwie się bierze. Katarzyna Kucewicz porusza także ważną kwestię tego, czy wysoka wrażliwość może być czymś pozytywnym. Podpowiada również, jak pokierować swoją ścieżką zawodową, znaleźć miłość oraz… zaakceptować wrażliwą, czującą więcej stronę siebie!