Spersonalizowane prezenty pod choinkę. Co wybrać?

Wybór świątecznego prezentu to dla wielu osób źródło radości, ale także spore wyzwanie. Dobranie upominku, który idealnie trafi w gust obdarowanego, często jest poprzedzone długim namysłem. W końcu podarunek powinien być wyjątkowy i zapamiętany na długo, ale dobrze, by był równocześnie praktyczny. Coraz częściej Polacy sięgają więc po spersonalizowane prezenty, do przygotowania których potrzebny jest grawer lub druk na odzieży. Na jakie produkty z tej kategorii warto postawić?

Spersonalizowana odzież – nadruki na koszulkach

Nadruk na bluzach czy kurtkach wielu osobom kojarzy się głównie z odzieżą firmową, którą pracodawcy wręczają swoim podwładnym. Takie ubrania służą zwykle jako zamiennik prywatnej odzieży pracowników na czas pracy. Nieraz są jednak noszone poza firmą, w ten sposób stanowiąc dyskretną reklamę przedsiębiorstwa – pełnią więc podobną funkcję, co odzież promocyjna o której piszemy więcej w artykule https://lubie.com.pl/z-jakich-materialow-swoja-odziez-wykonuje-marka-gildan/. Znakowanie ubrań pozwala jednak również na stworzenie spersonalizowanego prezentu. Nadruki na koszulkach z imieniem czy pseudonimem sprawią przyjemność zwłaszcza dzieciom i nastolatkom. Ciekawa maksyma na odzieży może jednak ucieszyć również dorosłych. Dzięki usługom profesjonalnych firm zajmujących się znakowaniem możemy umieścić dowolnie wybrany napis czy logo na niemal każdym rodzaju odzieży, a obdarowana osoba będzie mogła dumnie ją nosić.

Grawerowana biżuteria

Wyjątkowym, choć z pewnością droższym od odzieży spersonalizowanym prezentem może być biżuteria. To podarunek, który najczęściej wręczamy partnerce lub partnerowi. Będzie stanowić szczególny wyraz naszych uczuć, a dzięki niewielkim rozmiarom może nam towarzyszyć niemal przez cały czas. Najczęściej wybieranymi prezentami tego typu są bowiem bransoletki lub łańcuszki z grawerowanym medalikiem. Można na nich umieścić inicjały lub krótką dedykację. Alternatywę, szczególnie przeznaczoną dla mężczyzn, może stanowić grawerowany sygnet.

Utrwalone wspomnienia

Kto z nas nie lubi wracać pamięcią do miłych wspomnień? Ponowne przeżywanie wyjątkowych i radosnych chwil może stanowić inspirację dla świątecznego prezentu. Ciekawym pomysłem pod choinkę będzie bowiem spersonalizowany album. Na okładce można umieścić wyjątkową dedykację, a w środku zdjęcia uwieczniające chwile, które spędziliśmy razem z obdarowaną osobą. Taki album z pewnością jeszcze nie raz zagości na stole i to nie tylko w czasie świątecznych spotkań.

Inne upominki

Pomysłów na spersonalizowane prezenty jest oczywiście znacznie więcej. Szczególnie szeroki wybór różnego rodzaju upominków oferują sklepy internetowe. Najprostsze podarunki to kubki, szklanki czy kieliszki z imionami swoich właścicieli. Ciekawe napisy można umieścić również na przykład na tacach śniadaniowych, fartuchach, a nawet chlebakach. Bardziej oryginalnym pomysłem będzie z kolei plakat filmowy z wizerunkiem obdarowywanej osoby czy specjalna mapa Polski lub świata, na której zaznaczono miejsca, które znajomy już odwiedził. Albo takie, do których dopiero ma zamiar się wybrać.