Wybór sukni ślubnej – porady jak przygotować się na pierwszą wizytę w salonie

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Przygotowania do tej uroczystości wymagają od nas wiele cierpliwości oraz sporych nakładów finansowych. Przed weselem należy bowiem zadbać o kilka istotnych rzeczy. Jedną z nich jest wybór sukni ślubnej, w której będziemy czuć się wyjątkowo i zjawiskowo. Jednak jak przygotować się na pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych?

Wybór sukni ślubnej – kiedy się tym zająć?

Wiele przyszłych panien młodych zastanawia się, kiedy najlepiej udać się do salonu sukien ślubnych. Większość kobiet wybiera się tam po raz pierwszy na mniej więcej rok przed weselem. Mogłoby się wydawać, że to o wiele za wcześnie, jednak jest to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu będziemy mogły poświęcić nieco więcej czasu na przegląd poszczególnych modeli oraz podjęcie ostatecznej decyzji. Co ciekawe, suknię ślubną możemy kupić nawet na kilka miesięcy przed ślubem, bez obawy o to, czy będzie ona na nas idealnie leżeć w tym wyjątkowym dniu. Ostatnie przymiarki robione są bowiem najczęściej na miesiąc przed uroczystością, dlatego w razie jakichkolwiek problemów, salon zapewni nam dopasowanie kreacji do naszej aktualnej sylwetki.

Wybór sukni ślubnej – porady przed pierwszymi przymiarkami

Panny młode najczęściej nie wiedzą, jak w praktyce wygląda wybór sukni ślubnej. Porady, które dla was przygotowaliśmy, pomogą przygotować się do pierwszej wizyty w salonie z modą ślubną. Dzięki nim ten cudowny dzień stanie się wyjątkowy, niemalże tak samo jak dzień głównej uroczystości.

Odpowiednia bielizna do przymiarki

Większość sukien ślubnych uszyta jest w taki sposób, by zapewnić pannie młodej maksimum swobody. Przeważnie idzie za tym to, że ubierając ją na siebie, nie ma konieczności zakładania biustonosza. Przymiarka powinna więc również odbyć się bez tego elementu garderoby. Należy więc pamiętać o tym, że w salonie jedna z obsługujących nas osób będzie pomagać nam się przebrać, dlatego zobaczy nas bez bielizny. Jeśli wiemy, że będzie to dla nas krępujący moment, warto nakleić na biust specjalne naklejki, które osłonią sutki. W ten sposób będziemy nieco mniej zestresowane zaistniałą sytuacją.

Osoby towarzyszące

Do salonu sukien ślubnych warto zawsze ze sobą zabrać osoby towarzyszące. Ocenią one to, jak wyglądamy w poszczególnych kreacjach oraz podpowiedzą, w jakim modelu chciałyby nas zobaczyć. Ich pomoc może być szczególnie ważna wtedy, kiedy zależy nam na poznaniu subiektywnych odczuć oraz wrażeń bliskich. Dodatkowo dobrze jest zabrać ze sobą np. przyjaciółki oraz mamę. Dzięki temu będziemy mogły liczyć na opinię osób w różnym wieku oraz posiadających odmienne osobiste preferencje i gust.

Otwartość na różne modele

Kobiety często udają się na pierwszą przymiarkę, mając już upatrzony konkretny model sukni ślubnej. Nieraz okazuje się jednak, że nasza upragniona kreacja nie pasuje do naszej figury lub po prostu nie wyglądamy w niej tak, jakbyśmy chciały. Należy więc być otwartym na propozycje pracujących w sklepie doradców, którzy z chęcią podpowiedzą nam, co będzie dla nas odpowiednie. Warto więc zmierzyć kilka różnych rodzajów oraz krojów, by przekonać się, w czym jest nam najlepiej. Pamiętajmy także, że niektóre suknie na wieszaku wyglądają mało okazale, jednak gdy założymy je na siebie, okazują się całkowicie inne, lepsze i piękniejsze. Jeśli więc nie mamy określonej ilości czasu, którą możemy spędzić w salonie, przebierajmy w różnych modelach i mierzmy je bez ograniczeń.

 Zdjęcia poglądowe

Jeśli salon sukien ślubnych wyrazi zgodę, warto aby osoby towarzyszące robiły nam zdjęcia w każdej z kreacji. Dzięki temu po wyjściu ze sklepu będziemy mogły dokładnie przyjrzeć się, jak wyglądamy w danej sukni oraz jak prezentuje się ona na fotografiach. Podjęcie ostatecznej decyzji stanie się więc o wiele łatwiejsze.
Warto jednak pamiętać, że w niektórych salonach obowiązuje zakaz fotografowania. Należy więc najpierw zapytać obsługę, czy możemy wykonywać zdjęcia poglądowe.

Zero pochopnych decyzji

Kobiety często już podczas pierwszej przymiarki decydują się na zakup wymarzonej sukni ślubnej. Nie warto się jednak spieszyć. Gdy jakaś kreacja wyjątkowo się nam spodoba, wystarczy zapytać obsługę o nazwę modelu i bezpośredni kontakt. Wtedy, jeśli po kilku dniach nadal będziemy wiedziały, że to ta jedyna, wystarczy zadzwonić i poinformować o naszej decyzji. Pamiętajmy jednak, że w każdym większym mieście znajduje się wiele różnych salonów. Lepiej więc przejść się do kilku z nich, niż ograniczać się do jednego wcześniej wypatrzonego sklepu.

Porada: pamiętaj, że większość salonów sukien ślubnych wymaga rezerwacji terminu, w którym przyjdziemy na przymiarki. Należy więc umówić się odpowiednio wcześniej, ponieważ niekiedy czas oczekiwania to nawet kilka tygodni.  

Tiul jest najczęściej wybieranym materiałem na suknie ślubne. Dowiedz się o nim więcej z artykułu „Tiul – co to za materiał i jak się z nim obchodzić?„!